Tıraş ve ağda sonrası cilt bakımı

Tıraş ve ağda sonrası cilt bakımı

Yaz aylarında tıraş ve ağda: Akılda tutulması gerekenler

Yaz aylarında çok fazla cilt göstermeyi seviyoruz. Kısa elbiseler ve etekler popülerdir ve plajda veya havuzda mayo veya bikini mutlaka vardır. Tüm bacakların üstünde, yazlık kıyafetlerin göz alıcıları var ve bu nedenle iyi bakmaları gerekiyor.

İşte yaz aylarında güzel bacaklar için cilt bakım uzmanımız Bayan Hannelore Thoma'dan bazı bakım önerileri.

Güneş gergin cilde, tuzlu suya ve klorlu suya rağmen cila ve tıraş mümkün mü?

Direkt güneş ışığında asla tıraş olmamalı veya cilalanmamalıdır. Ilık veya soğuk balmumu en iyi akşam uygulanır, daha sonra cilt gece boyunca iyileşebilir ve ertesi gün güneş, tuz veya klorlu sudan kaynaklanan cilt tahrişlerini önlersiniz.

Cildi epilasyon için nasıl hazırlarım?

Bacaklarınızı tıraş etmeden önce cildin gözeneklerini açmak için bir soyma yapmanız tavsiye edilir. Ölü cilt hücrelerinin gevşemesine yardımcı olmakla kalmaz, böylece tüylerin çıkmasını da önler, aynı zamanda ciltte kan dolaşımını teşvik eder.

Tıraştan önce cildi ılık suyla nemlendirmek de önemlidir. Bu, tüyleri daha yumuşak ve daha kolay tıraş yapar. Bu nedenle, duşun altında veya küvetin içinde tıraş olmak özellikle kullanışlıdır.

Kıl dönmesi ve ortaya çıkan enflamasyon için Bizim içeriden ucu: uygulamak Microsilver Serum tedavisi öncesi akşamları yerinde düşük meyve asidi içerikli. Cildi rahatlatır ve aynı zamanda iç içe geçmiş tüydeki üst azgın tabakayı bir gecede hafifçe gevşetir. Bu, cildi balmumu veya bir tıraş bıçağıyla tedavi etmeyi kolaylaştırır.

Epilasyon

Cildiniz hassassa ve / veya kuruysa, tıraş olurken köpük veya tıraş sonrası alkol kullanmamalısınız. Cildi tahriş eder ve kuruturlar. Ayrıca, alkollü deodorantlar veya koltuk altlarının ve bacakların tıraştan / cilalanmasından / epilasyondan hemen sonra doğrudan yüksek oranda parfümlü vücut losyonları muhtemelen cilt tahrişlerine neden olabilir.

Epilasyon sonrası cilt bakımı

Olası tahrişleri önlemek için, lütfen bir sonraki soymadan önce ağda veya tıraştan sonra en az üç gün bekleyin. Bacak derisi genellikle yüz derisinden daha kurur çünkü yağ bezleri daha azdır. Epilasyon cildi tahriş edebilir ve nem kaybeder. Bu nedenle, epilasyondan sonra cilde ekstra bir miktar nemlendirici bakım sağlamak önemlidir. Bunun için özellikle uygun: Güneş Sonrası Losyonumuz. Stresli cildi rahatlatır ve bakım nemi sağlayarak soğutur.

Tıraş veya ağda sonrası cildi nemlendirici losyonlar veya hafif kremlerle nemlendirin. Bizim Güneş Sonrası Losyon bunun için uygundur. Gerilmiş cildi rahatlatır ve ilave nem sağlar. Düzenli bakım cildi parlaklaştırır ve bronzluk düzdür ve daha uzun sürer.